پخش زنده رادیو ترنج کانادا

 
                     
1
پیوند كليه خوک به انسان

پيوند موفقيت آميز كليه خوك به انسان

  • کد خبر : 4248
  • 21 اکتبر 2021 - 13:28
پيوند موفقيت آميز كليه خوك به انسان
کارشناسان می گویند آزمایشاستفاده از اعضاي بدن پستانداران غیرانسان و پیوند آن به بدن انسان، راه را برای اولین پیوند کلیه یا قلب خوک به افراد زنده هموار می کند.

جراحان،کلیه ی خوک را به انسان پیوند زده و در شروع شاهد عملکرد موفق آن بودند. این عمل، گامی کوچک در تلاش چند دهه‌ای برای استفاده از اعضای حیوانات برای پیوندهای نجات‌بخش است. خوک‌ها جدیدترین تمرکز تحقیقاتی برای رفع کمبود عضو پیوندی بوده‌اند، اما قند موجود در سلول‌های آن‌ها که برای بدن انسان بیگانه است، باعث دفع فوری اندام می‌شود. برای این آزمایش، از یک حیوان ویرایش شده ی ژنتیکی استفاده شده است که طراحی ژنتیکی آن برای از بین بردن قند بیگانه برای انسان و بنابراین جلوگیری از حمله سیستم ایمنی انجام شده بود.

در ماه دسامبر، سازمان غذا و داروی ایالات متحده تغییر ژن در خوک‌های Revivor را برای مصرف غذا و دارو ی انسان تایید کرد. اما FDA اعلام نمود محققان باید مدارک بیشتری را قبل از پیوند اعضای خوک به انسان زنده،  ارائه دهند. کارشناسان می گویند آزمایش بر روی پستانداران غیرانسان و پیوند به بدن انسان، راه را برای اولین پیوند کلیه یا قلب خوک به افراد زنده هموار می کند

لینک کوتاه : https://news.radiotoranj.com/?p=4248
  • نویسنده : شقایق
  • منبع : The Guardian
  • 66 بازدید
       
Optimized with PageSpeed Ninja