پخش زنده رادیو ترنج کانادا

 
                       
2
James Webb Space

جست و جوی زندگی و حيات در دنیاهای دیگر آغاز گرديد

  • کد خبر : 6323
  • 27 دسامبر 2021 - 20:24
جست و جوی زندگی و حيات در دنیاهای دیگر آغاز گرديد
سلام وب؟ این ما هستیم، زمین!

پس از ماه‌ها تأخیر، تلسکوپ فضایی ۱۰ میلیارد دلاری جیمز وب ناسا سرانجام در روز کریسمس در یک سفر یک میلیون مایلی به مدار خورشیدی پرتاب شد.

این تلسکوپ فضایی قرار است جایگزین همتای ۳۰ ساله خود تلسكوپ هابل شود كه در حدود ۱۰۰ برابر حساس تر بوده و انتظار می رود درک دانشمندان از جهان و جایگاه ما در آن را عمیقاً متحول کند.

پس از پرتاب در روز ۲۵ دسامبر، ناسا اکنون تأیید کرده است که مجموعه آنتن گیمبال اين تلسكوپ با موفقیت مستقر شده است. ناسا این خبر را در توییتر خود تأیید کرد و نوشت: «سلام وب؟ این ما هستیم، زمین! تیم ما به تازگی مجموعه آنتن گیمبال را که شامل آنتن بشقاب با سرعت داده بالا Webb است، راه اندازی کرده است.

از این آنتن برای ارسال حداقل ۲۸٫۶ گیگابایت داده از رصدخانه، دو بار در روز استفاده می شود.انتشار آنتن کمی بعد از ساعت ۱۰:۰۰ EST (15:00 GMT) در ۲۶ دسامبر آغاز شد و کل فرآیند حدود یک ساعت طول کشید. به طور جداگانه، ناسا تأیید کرده است که سنسورهای دما و فشار سنج در تلسکوپ در اولین بار و با موفقیت فعال شدند.ناسا همچنين اعلام كرد: «داده‌های دما و کرنش ، اکنون در اختیار مهندسانی است که بر سیستم‌های حرارتی و ساختاری وب نظارت می‌کنند.

بر اساس اعلام دانشمندان ناسا، اين تلسكوپ ٦ ماه زمان ميبرد تا در محل مورد نظر مستقر گرديده، و شروع به انجام ماموريت خود كند.همچنين تا آن زمان ميباست يكسري دستور العملهايي را كه برنامه ريزي شده است را با موفقيت به اجرا بگذارد.دانشمندان معتقداً با دريافت اطلاعات اين تلسكوپ ، فصل جديدي در شناخت انسان از فضا و علوم سيارات در تاريخ بشر آغاز خواهد گرديد !

اطلاعات بيشتر در لينك مرجع زير :

NASA successfully deploys the gimbaled antenna assembly on the James Webb Space telescope | Daily Mail Online

 

لینک کوتاه : https://news.radiotoranj.com/?p=6323
  • نویسنده : شناسه
  • منبع : daily mail
  • 41 بازدید