پخش زنده رادیو ترنج کانادا

 
                     
0
علم جهان شناسی

جستجو برای حیات، فراتر از زمین توسط تلسکوپ James Webb

  • کد خبر : 5531
  • 22 نوامبر 2021 - 9:57
جستجو برای حیات، فراتر از زمین توسط تلسکوپ James Webb
برای شناسایی، تجزیه و تحلیل ویژگی‌های جهان‌های بیگانه روش‌های مختلفی وجود دارد.در محدوده منظومه شمسی ، تلسکوپها از بازتاب نورخورشید استفاده می کنند. که در جهان فراتر از منظومه شمسی این روش به ندرت، کارآمد است.

برای ورود به نسل بعدی “علم نجوم” فقط چند هفته فاصله داریم. با راه اندازی تلسکوپ فضایی James Webb(JWST)، دوره جدیدی در علم جهان شناسی آغاز خواهد شد . مقامات ناسا امیدوارند نشانه هایی از وجود حیات در جهان بیگانه فراتر از منظومه شمسی را کشف کنند .

برای شناسایی، تجزیه و تحلیل ویژگی‌های جهان‌های بیگانه روش‌های مختلفی وجود دارد.در محدوده منظومه شمسی ، تلسکوپها از بازتاب نورخورشید استفاده می کنند. که در جهان فراتر از منظومه شمسی این روش به ندرت، کارآمد است. روشی که برای شناسایی جهان فراتر از منظومه شمسی استفاده می شود روش ترانزیت(انتقال) است. در این روش ،شناسایی و مطالعه ویژگی‌های یک سیاره، از طریق شیب روشنایی ستاره میزبان آن است که سیاره موردنظر، از بین آن ستاره و زمین عبور می‌کند، مانند حالت خورشید گرفتگی.

با فعال شدن تلسکوپ فضایی جیمز وب (JWST) ، مطالعات سیارات فراخورشیدی متحول خواهد شد. ممکن است سال‌ها زمان ببرد تا از وجود سیاره‌ای مناسب برای زندگی، آنگونه که ما می‌شناسیم اطمینان حاصل کنیم. اما می دانیم حدود ۳۰۰ میلیون سیاره در کهکشان وجود دارد. که وجود حیات در هر کدام ااز این سیارات محتمل است.

 

اطلاعات بیشتر در لینک مرجع زیر :

NASA’s James Webb Telescope Could Detect Alien Life in Just 20 Hours (interestingengineering.com)

لینک کوتاه : https://news.radiotoranj.com/?p=5531
  • نویسنده : پدیده
  • منبع : Interesting Engineering
  • 21 بازدید
       
Optimized with PageSpeed Ninja