پخش زنده رادیو ترنج کانادا

 
                     
0
Coffe

آیا قهوه  باعث پیری زودرس می شود؟

  • کد خبر : 5540
  • 23 نوامبر 2021 - 10:07
آیا قهوه  باعث پیری زودرس می شود؟
به طور کلی متخصصان تغذیه می گویند قهوه و چای خطر ابتلا به این بیماری های جدی را در بالای 50 سال کاهش می دهند.

شما تنها کسی نیستید که برای شروع روزتان به یک فنجان قهوه نیاز دارید .طبق مطالعات “انجمن ملی قهوه ” ۶۲% مردم جهان روزانه ، مقداری قهوه مصرف می کنند. به طور کلی، قهوه مضر نیست اما عادتهای بدی هنگام قهوه خوردن وجود دارند که باعث می شوند شما دچار پیری زودرس شوید
در این راستا از Lisa Moskovitz، مدیر عامل گروه تغذیه نیویورک ،نویسنده” طرح ۳ هسته ای غذایی سالم “و عضو هیئت متخصصین پزشکی، مشاوه گرفتیم تا متوجه شویم از از چه چیزهایی اجتناب کنیم.
عادتهای بد در نوشیدن قهوه به شرح زیر است:

۱٫ نوشیدن قهوه به جای صبحانه:
بسیاری می گویند صبحانه مهم ترین وعده غذایی در روز است، پس مسلماً جایگزینی آن با قهوه نمی تواند برای سلامت شما مفید باشد.ب ه گفته Moskovitz ” نخوردن این وعده غذایی اصلی می‌تواند منجر به رژیم غذایی کم‌مغذی شود، و باعث پیری زودرس می شود.”
۲٫ قهوه خود را شیرین مصرف کنید.
اگر قصد ندارید قهوه خود را تلخ بنوشید و ترجیح می دهید خامه و شیرین کننده به آن اضافه کنید، با توجه به مقدار شیرین کننده ای که اضافه می کنید می تواند بر سلامت شما تأثیر بگذارد.Moskovitz می‌گوید: «مقدار متوسط قند در رژیم غذایی شما اشکالی ندارد، اما مصرف بیش از حد بسته‌های شکر، باعث افزایش روند پیری می شود.»
به طور خاص، با افزایش سن، ممکن است شاهد افزایش عمده قند خون، التهاب و بسیاری از بیماری های دیگر باشید.
۳٫ نوشیدن قهوه به جای آب:
یادآوری نوشیدن آب، عادتی است که اغلب مردم آن را فراموش می کنند، اما زمانی که قهوه زیاد می نوشید، کم نوشبدن آب، می تواند باعث فاجعه ای در کم آبی بدن (دی هیدراته)شود.
به گفته Moskovitz”کافئین خود، می تواند منجر به کم آبی بدن شود که می تواند تأثیر منفی روی پوست، هضم، سطح انرژی، جذب مواد مغذی و حتی مفاصل شما بگذارد.”
۴٫ نوشیدن قهوه در طول روز و شب.
وقتی نوبت به انتخاب زمان نوشیدن قهوه می رسد، تمام تلاش خود را بکنید تا صبح بنوشید. حتی اگر کافئین شما را تا دیروقت بیدار نگه نمی دارد، به این معنی نیست که باید یک فنجان درست قبل از خواب بنوشید.به گفته Moskovitz، “کافئین محرکی است که وقتی خیلی نزدیک به زمان خواب مصرف شود، استراحت کافی را مختل می کند. خواب ضعیف می تواند بر بهبودی، سیستم ایمنی بدن، خلق و خو، انرژی، متابولیسم و هر چیزی که بین آنهاست تاثیر بگذارد.”
۵٫ استفاده از شیرین کننده های مصنوعی
شیرین کننده های مصنوعی ، در واقع تاثیر جدی تری بر سلامت طولانی مدت ما دارند. یه گفته Moskovitz ” این شیرین‌کننده‌ها نه تنها از نظر تغذیه‌ای فاقد اعتبار هستند، بلکه شیرین‌کننده‌های غیرمغذی مانند ساکارز و آسپارتام می‌توانند به سطح انسولین و سلامت روده که بر تمام مسیرهای حیاتی بدن تأثیر می‌گذارد، آسیب برساند و شما را به هوس کردن بیشتر شیرینی‌ها در بدن سوق دهد. ”

به طور کلی متخصصان تغذیه می گویند قهوه و چای خطر ابتلا به این بیماری های جدی را در بالای ۵۰ سال کاهش می دهند.
اطلاعات بیشتر در لینک مرجع زیر :

Coffee Habits That Are Aging You Faster, Says Dietitian — Eat This Not That

لینک کوتاه : https://news.radiotoranj.com/?p=5540
  • نویسنده : پدیده
  • منبع : eatthis
  • 71 بازدید
       
Optimized with PageSpeed Ninja