پخش زنده رادیو ترنج کانادا

 
                     
1
پیش بینی شیوع مجدد ویروس COVID-19 در ژاپن

ژاپن, اسرار آمیز و چشمگیر

  • کد خبر : 4156
  • 19 اکتبر 2021 - 16:38
ژاپن, اسرار آمیز و چشمگیر
بیشتر از ۷۰ درصد جمعیت ژاپن کامل واکسینه هستند و جوانان سهم بسزایی با واکسیناسیون خود در افت موارد کرونایی داشتند.و‌پوشیدن ماسک برای ژاپنی ها یک امر عادی و جزئ از وظایف بیرون از منزل شده است.

روند کاهش و جشن نیم پیروزی بر COVID-19 در ژاپن تقریبا یکشنبه تبدیل به یک داستان اسرار آمیز و چشمگیر شده است ،از اواسط ماه اگوست، موارد ابتلا از روزانه ۶۰۰۰ نفر ، شروع به کاهش کرد و به روزی ۱۰۰ بیمار رسید و بعد از ۱۱ ماه کمترین میزان آلودگی ویروس مشاهده شده است .
ژاپن برخلاف اروپا و آسیا ،حتی محدودیتی نزدیک ویا شبیه قرنطینه نداشته ،بجز یکسری پیشگیری ها و هشدارها در شرایط اضطراری .
در پشت هاله ای از ابهام برای یافتن جواب دلیل افت موارد کرونایی در ژاپن ، بارها و ایستگاهای مترو پر از جمعیت ، خلق و خوی شهرو ژاپنیها بالا و در حال جشن گرفتن بودند.

عواملی مانند، واکسیناسیون دیرهنگام ، اما با سرعت فوق العاده، یا تخلیه زود هنگام مراکز تفریحات و‌گشت گذار شبانه بدلیل وحشت از شیوع ویروس‌ ویا پوشیدن ماسک پیش از شروع همه گیری ویا بد بودن شرایط هوا که مردم را مجبور به خانه ماندن کرد می‌توانند عناصر موفقیت ژاپن در کنترل تعداد بیماران کرونایی محسوب میشود .

بیشتر از ۷۰ درصد جمعیت ژاپن کامل واکسینه هستند و جوانان سهم بسزایی با واکسیناسیون خود در افت موارد کرونایی داشتند.
بگفته یک‌ویروس شناس ژاپنی ،واکسیناسیون سریع و پرقدرت از ماه جولای تا سپتامبر در گروه سنی زیر ۶۴ سال ،‌وضعیت ایمنی گله ای موقتی بوجود اورد. درست در ماهایی که ویروس کرونا-دلتا شیوع پیدا کرده بود ، واکسیناسیون با سرعت در ژاپن در حال انجام شدن بود.در ماه جولای روزانه یک و نیم میلیون دُز واکسن انجام میشده بطوریکه در اوایل اکتبر واکسیناسیون به ۵۷ درصد ایالت متحده رسید و‌پوشیدن ماسک برای ژاپنی ها یک امر عادی و جزئ از وظایف بیرون از منزل شده است.

اما با کم شدن اثرات واکسن به مرور زمان و‌شروع فصل زمستان،‌متخصصان نگران شده اند زیرا دقیقا نمیدانن چه عاملی به افت تعداد بیماران در ژاپن کمک کرده . مسئولین مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های ژاپن در باره شروع بالا رفتن تعداد بیماران کرونایی باور داردند: علاوه بر کم شدن اثرات واکسن در ژاپنیها ، برگشتن به تفریحات و فعالیتها و گردهمایی های شلوغ و پر جمعیت در فضاهای سرپوشیده که تهویه هوای کمی مناسبی ندارد، دیده شدن جوانان زیادی در فضاهای بسته بارها و يا پارکها در حال نوشیدن، ‌کمتر شدن آمار تست کرونا (درماه اكوست تا اوایل اکتبر از ٢٥٪؜ به ١٪؜ رسيده) از عواملی است که می‌تواند دلیل شروع موج دیگری باشد

لینک کوتاه : https://news.radiotoranj.com/?p=4156
  • نویسنده : زهره
  • منبع : CBC News
  • 23 بازدید
       
Optimized with PageSpeed Ninja