پخش زنده رادیو ترنج کانادا

 
                     
1
عوارض جانبی

هرآنچه شما باید درباره ی واکنش به واکسن هایCovid-19 بدانید

  • کد خبر : 5074
  • 05 نوامبر 2021 - 13:55
هرآنچه شما باید درباره ی واکنش به واکسن هایCovid-19 بدانید
دکتر Juurlink رئیس بخش فارماکولوژی بالینی و سم شناسی درمرکز علوم و بهداشت Sunnybroom تورنتو : “وقت آن رسیده است که به واکسن های تایید شده اعتماد کنیم”

“واکسن‌های کووید نزدیک به یک سال است که مورد استفاده قرار گرفته‌اند “

دکتر Juurlink رئیس بخش فارماکولوژی بالینی و سم شناسی درمرکز علوم و بهداشت Sunnybroom تورنتو درباره کیفیت واکسن ها بیان کرد : “وقت آن رسیده است که به واکسن های تایید شده اعتماد کنیم”. او بیان کرد؛ در طی ۳۵ سال مطالعه بر روی داروها و عوارض جانبی آن ها ، عجیب ترین چیزها را شاهد بوده است و در پاسخ به سوال درباره واکسن های Covid-19 در جهان اینگونه نظر داد: این واکسن ها، از دستت بی خطر ترین و موثرترین داروهای پزشکی امروزی هستند و‌هیچ دلیل قانع کننده ای بر این باور که درطی زمان ماه ها و یا سال ها بعد، این واکسن ها خطرات و عوارض ایجاد کنند، وجود ندارد.

داروهای جدید در بازار گاهی دارای عوارض جانبی هستند که فقط پس از استفاده گسترده مشخص می شوند و این اتفاق در مورد واکسن‌های COVID-19 رخ داده است .
“ سندرم لخته شدن خون”  با واکسن‌های AstraZeneca و Johnson & Johnson مرتبط است. این عوارض جانبی غیرمنتظره درمواردی نادر ، در عرض چند هفته یا چند روز پس از دوز دوم واکسیناسیون رخ داده است

 

لینک کوتاه : https://news.radiotoranj.com/?p=5074
  • نویسنده : پرستو
  • منبع : the province
  • 57 بازدید