پخش زنده رادیو ترنج کانادا

 
                     
0
دورهمی های دوستانه

Friendsgiving

  • کد خبر : 5521
  • 23 نوامبر 2021 - 10:09
Friendsgiving
برخی از جوانان معتقدند این جشن فرصت یک شب شاد در کنار " خانواده ی انتخابی" را در مقابل شبی با  " خانواده ی خونی" که همراه با سنت ها و تعهدات خاصی است، به آنها می دهد و شاید به همین علت، برای بسیاری از افراد این نسل،  Friendsgiving جذابتر است.

 

Friendsgiving اصطلاحی است که برای صرف یک شام در دورهمی های دوستانه ، در شب Thanksgiving یا تاریخ های نزدیک به آن، گفته می شود. این روزها، افراد اشتیاق بسیار زیادی به برگزاری این جشن نشان می دهند.  از مقالات مختلفی که افراد را برگزاری زیباتر این مراسم دعوت می کنند تا فیلمی به همین نام در “نت فلیکس”، همگی در اقبال عمومی  مردم به این شب، موثر هستند.

به گفته ی Amy Adamczyk ، جامعه شناس و استاد کالج John Jay، شرایط اقتصادی کنونی که بازگشتی به شرایط سال ۲۰۰۷ است، علت اصلی این استقبال است. در حالیکه جوانان زیادی به دلیل رکود اقتصادی ناچار به ترک شهر خود و کار در شهرهای دیگر هستند و همچنین پول کافی برای بازگشت پیش خانواده و جشن در کنار آنها را ندارند، مجبور می شوند این شب را با دوستان خود و در یک جمع خودمانی تر بگذرانند. او همچنین، دلیل دیگری را برای برگزاری این جشن مطرح می کند: ازدواج و بچه دار شدن در سنین بالا، افراد را بدون خانواده ی درجه ی یک می کند و آنها ناچارند چنین مراسمی را در کنار دوستان باشند. هر دو علت، رو به فزونی است و نتیجه ی آن، رشد تمایل افراد به Friendsgiving است.

برخی از جوانان معتقدند این جشن فرصت یک شب شاد در کنار ” خانواده ی انتخابی” را در مقابل شبی با  ” خانواده ی خونی” که همراه با سنت ها و تعهدات خاصی است، به آنها می دهد و شاید به همین علت، برای بسیاری از افراد این نسل،  Friendsgiving جذابتر است.

 

اطلاعات بيشتر در لينك مرجع زير :

How Friendsgiving found its place in the holiday season (msn.com)

لینک کوتاه : https://news.radiotoranj.com/?p=5521
  • نویسنده : شقایق
  • منبع : msn
  • 20 بازدید
       
Optimized with PageSpeed Ninja