پخش زنده رادیو ترنج کانادا

 
                     
2
FDA آمريكا

نظر FDA در خصوص دريافت دوز سوم تقويتي واكسن كرونا

  • کد خبر : 3414
  • 19 سپتامبر 2021 - 13:20
نظر FDA در خصوص دريافت دوز سوم تقويتي واكسن كرونا
دانشمندان ارشد FDA و WHO می گویند كه تقویت کننده واکسن COVID-19 به طور گسترده مورد نیاز نیست و برای افراد 65 سال به بالا و افرادی که در معرض بیماری جدی هستند مورد تایید است.

سازمان غذا و داروي آمريكا FDA استفاده گسترده از تقویت کننده های COVID-19 را رد کرده و دوزهای اضافی را فقط برای افراد مسن ، و کسانی که در معرض خطر بالا هستند ، تأیید می کند.

این سازمان به نبود اطلاعات كامل اشاره کرده و ارزش تقویت کننده Pfizer-BioNTech علیه COVID-19 را برای اکثر آمریکایی ها به صراحت رد کرده اند.
یک هیئت مشورتی در دولت ایالات متحده روز جمعه با اکثریت قاطع٫ طرحی را برای استفاده از دوز سوم تقويتي واكسن Pfizer COVID-19 به طور گسترده برای عموم آمریکایی را رد کرده و در عوض اين دوز اضافی واکسن را فقط برای کسانی که ۶۵ سال به بالا دارند تأیید کرده است، این رای ضربه سنگینی به تلاش گسترده دولت جو بایدن در یک ماه گذشته برای تقویت تقریباً همه ی آمریکایی ها در مقابل گسترش نوع بسیار مسری دلتا زده است.

چه کسانی و چرا برخی از افراد به دوز سوم واکسن COVID-19نیاز دارند ؟

دانشمندان ارشد FDA و WHO می گویند كه تقویت کننده واکسن COVID-19 به طور گسترده مورد نیاز نیست و برای افراد ۶۵ سال به بالا و افرادی که در معرض بیماری جدی هستند مورد تایید است.اعضای اين هيئت همچنین موافقت کردند که کارکنان بهداشتی و سایرین که در معرض بيشتر اين ويروس در محل کار قرار دارند نیز باید تقویت کننده دریافت کنند.

برخی از کانادایی های دارای نقص ایمنی در حال دریافت تقویت کننده واکسن کووید -۱۹ هستند ، اما هنوز علم در مورد اینکه آیا همه باید در آینده نزدیک دوز سوم واکسن را دریافت کنند یا منتظر نسخه ای باشند که برای انواع جدید در حال گسترش ، از جمله دلتا ، منتظر بماند ، در هاله اي از ابهام ميباشد.

لینک کوتاه : https://news.radiotoranj.com/?p=3414
  • نویسنده : زهره کافی
  • منبع : CBC News
  • 91 بازدید
       
Optimized with PageSpeed Ninja