پخش زنده رادیو ترنج کانادا

 
                     
2
کانادا

شبيه سازي زندگي در مريخ در صحرايي در جنوب اسرائيل

  • کد خبر : 4041
  • 15 اکتبر 2021 - 14:14
شبيه سازي زندگي در مريخ در صحرايي در جنوب اسرائيل

یک تیم پژوهشی شش نفره در حال ایجاد شرایطی هستند تا زندگی حدود یک ماهه در سیاره سرخ را شبیه سازی کنند. چشم انداز دهانه ی آتشفشانی ” رامون ” در صحرای جنوب اسرائیل ، به صورت تپه ای صخره ای  به رنگ قرمز است که از نظر بصری بسیار شبیه به مریخ می باشد. […]

یک تیم پژوهشی شش نفره در حال ایجاد شرایطی هستند تا زندگی حدود یک ماهه در سیاره سرخ را شبیه سازی کنند. چشم انداز دهانه ی آتشفشانی ” رامون ” در صحرای جنوب اسرائیل ، به صورت تپه ای صخره ای  به رنگ قرمز است که از نظر بصری بسیار شبیه به مریخ می باشد.

زیستگاه این تیم، Amadee-20 نام دارد که در زیر یک پناهگاه سنگی واقع شده است و محل زندگی  و آزمایش های پنج مرد و یک زن خواهد بود. در خارج  از این پناهگاه، آنها لباس های فضایی مجهز به دوربین ، میکروفون و سیستم تنفس خودکار را خواهند پوشید. شش عضو تیم دائماً در حال رصد شدن با دوربین هستند، علائم حیاتی آنها کنترل می شود و تمام حرکات آنها در داخل پناهگاه، ردیابی می شود. همه  ی این بررسی ها برای درک بهتر عملکرد انسان در چنین شرایطی است.

در خارج  از این زیستگاه، مهندسان و متخصصان دیگر با هواپیمای بدون سرنشین و مریخ نورد تلاش می کنند روش های جدیدتر و کاربردی تری را برای جهت یابی و نقشه برداری خودکار در دنیایی که GPS در دسترس نیست ، پیدا کنند.

همچنین در این مدت، بیش از ۲۰ آزمایش در زمینه های زمین شناسی ، زیست شناسی و پزشکی انجام می شود و پژوهشگران امیدوارند برخی از نتایج را پس از پایان کار منتشر کنند.

پروژه ی Amadee-20 قرار بود در سال ۲۰۲۰ انجام شود؛ اما به دلیل پاندمی Covid-19 به تعویق افتاد. هم اکنون این تیم امیدوار است که با این کار،  بینش جدیدی را نسبت به زندگی آینده انسان در مریخ به ارمغان بیاورد.

لینک کوتاه : https://news.radiotoranj.com/?p=4041
  • نویسنده : شقایق
  • منبع : TheNationalNews
  • 97 بازدید