پخش زنده رادیو ترنج کانادا

   
VANCOUVER Canada TORONTO Canada                  
0
اقتصاد آمريكا

دولت آمريكا بايد به مردم پول بدهد تا آنها به سركار برگردند.

  • کد خبر : 3986
  • 13 اکتبر 2021 - 18:58
دولت آمريكا بايد به مردم پول بدهد تا آنها به سركار برگردند.
اصلا مهم نیست که ما چقدر می پردازیم."آنها خانه خود و هر کاری که انجام می دهند را حاضر نيستند ترک کنند."

Barry Sternlicht ، سرمایه گذار و تاجر میلیاردر آمريكايي هشدار داد که کاهش نیروی کار در آمريكا در دوران همه گیری کووید “باعث فلج شدن” بهبود اقتصادی می شود.

مدير و موسس گروه Starwood Capital ، که مديريت هتل هاي زيادي در آمريكا را به عنوان بخشی از مجموعه گسترده خود بعهده دارد ، معتقد است که دولت فدرال باید به مردم پول بدهد تا به سر کار بروند و نه در خانه بمانند.

“کل اقتصاد بخش خدمات رسانی در رکود بزرگي است ، رستوران ، پیتزا فروشی ، لباسشویی ، مغازه هاي كوچك
او در جواب گزارشگر شبكه CNBC گفت ، شركت آمازون می تواند دستمزد هاي كارگران خود را افزایش دهد ، مشکلی نیست. “اما مغازه ها و بيزينس هاي كوچك قادر به اين كار نميباشند.

Barry Sternlicht گفت گاهی اوقات این موضوع به پول مربوط نمی شود.

به عنوان مثال ، یکی از هتل هایش در بروکلین ، نیویورک ، در تلاش است تا ۴۰ نفر از کارکنان ۲۲۰ نفر خود را استخدام کند ولي قادر به پيداكردن نيروي كار نيست.

او گفت: “اصلا مهم نیست که ما چقدر می پردازیم.”آنها خانه خود و هر کاری که انجام می دهند را حاضر نيستند ترک کنند.”

او گفت که نرخ مشارکت پایین نیروی کار ، در حالی که میلیون ها فرصت شغلی وجود دارد ، “واقعاً به زیرپوش اقتصاد آمریکا آسیب می زند.”

مشاغل خالی ، که در ماه اوت به ۱۰٫۴۴ میلیون نفر کاهش یافت ، هنوز خارج از نمودار و بي سابقه هستند. جدیدترین نظرسنجی درباره مشاغل و گردش کار وزارت کار آمريكا ، که روز سه شنبه منتشر شد ، نشان ميدهد که کمبود رکورد ۴٫۳ میلیون کارگر در ماه آگوست که شغل خود را بي دليل ترک کرده اند ، تشدید شده است.

کاهش نرخ بیکاری در ماه سپتامبر ، با وجود استخدام بسیار ضعیف تر از آنچه انتظار می رفت ، با کاهش نرخ مشارکت نیروی کار همراه شد. نرخ مشارکت نیروی کار (معیاری از افرادی
که مشغول بکار هستند یا به طور فعال به دنبال کار ميباشند) ، افزایش نیافته است زیرا فعالیت های تجاری با برداشته شدن تعطیلی ها و كاهش محدودیت های كرونا افزایش یافته است.

لینک کوتاه : https://news.radiotoranj.com/?p=3986
  • نویسنده : گلناز تقوی
  • منبع : CNBC
  • 33 بازدید
       
Optimized with PageSpeed Ninja