پخش زنده رادیو ترنج کانادا

 
                     
0
اجلاس COP26

جاستین ترودو در اجلاس COP26 در گلاسکو، اسکاتلند

  • کد خبر : 4818
  • 01 نوامبر 2021 - 19:07
جاستین ترودو در اجلاس COP26 در گلاسکو، اسکاتلند
کانادا با وجود مخالفت‌های شدید سیاسی و یک نبرد یک ساله در دادگاه‌ها، قیمت کربن را تحت فشار قرار داده و انتظار می رود این مالیات تا پایان دهه به طور چشمگیری افزایش یابد و به 170 دلار در هر تن برسد

ترودو در نشست COP26 گفت: کانادا محدودیت شدیدی بر انتشار گازهای گلخانه‌ای در بخش نفت و گاز اعمال خواهد کرد. وی با نامیدن این وعده “یک تعهد بزرگ”٫ عنوان کرد که کانادا باید الهام بخش دیگر کشورهای غنی از منابع بوده تا به طور چشمگیری انتشار گازهای گلخانه ای خود را محدود سازند. همچنین وی گفت : کانادا آماده است تا رشد یکی از بزرگترین صنایع کشور را محدود کرده تا به جهان کمک کند تا از افزایش متوسط دمای جهانی به میزان ۱/۵ درجه سانتیگراد جلوگیری نماید.

بر اساس گزارش انجمن تولیدکنندگان نفت کانادا (CAPP)، کانادا کمتر از ۱٫۵ درصد از انتشار گازهای گلخانه ای جهان را به خود اختصاص می دهد و تلاش های جهانی برای تغییر آب و هوا باید معطوف به زغال سنگ باشد.

تیم مک میلان، رئیس و مدیر عامل CAPP در بیانیه‌ای که روز دوشنبه منتشر شد، گفت: گاز طبیعی و نفت بزرگترین محصولات صادراتی کانادا و ستون اساسی اقتصاد و ظرفیت نوآوری کانادا هستند که از حدود ۵۰۰۰۰۰ شغل حمایت کرده و حدود ۳۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری اقتصادی سالانه را به ارمغان می آورند.

نخست وزیر همچنین در سخنرانی در جلسه عمومی COP26 ٫ ایده ایجاد حداقل قیمت جهانی برای انتشار گازهای گلخانه ای را مطرح کرد تا زمینه ای برای کشورهایی مانند کانادا برای سوق دادن مصرف کنندگان به مصرف انرژی پاک تر و پرداخت مالیات بر منابع سوختی با آلایندگی سنگین تر هموار شود.

او گفت که کانادا با وجود مخالفت‌های شدید سیاسی و یک نبرد یک ساله در دادگاه‌ها، قیمت کربن را تحت فشار قرار داده و انتظار می رود این مالیات تا پایان دهه به طور چشمگیری افزایش یابد و به ۱۷۰ دلار در هر تن برسد که آن را به یکی از بالاترین قیمت کربن در جهان تبدیل می کند. این بخشی از برنامه فدرال برای تحقق و پیشی گرفتن از هدف کانادا برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای (GHG) تا سال ۲۰۳۰ حداقل ۴۰ درصد کمتر از سطح سال ۲۰۰۵ خواهد بود.

ترودو همچنین نسبت به اختصاص یک میلیارد دلار جهت برنامه سرمایه‌گذاری تسریع انتقال زغال سنگ (ACT) خبر داد و گفت این برنامه به کشورهای فقیرتر در انتقال «زغال‌سنگ به انرژی پاک» کمک می‌کند و تضمین خواهد کرد که کشورهای بیشتری از نیروگاه‌های زغال‌سنگ به تولید انرژی خورشیدی و بادی تغییر مسیر دهند

لینک کوتاه : https://news.radiotoranj.com/?p=4818
  • نویسنده : زهره
  • منبع : CBC News
  • 75 بازدید