پخش زنده رادیو ترنج کانادا

 
                     
1
ارتباط بین خشم و ساختار عملکردی شبکه های مغز

تحقیقات جدید علوم اعصاب و رابطه ی بین خشم با ساختار مغز

  • کد خبر : 4245
  • 21 اکتبر 2021 - 13:04
تحقیقات جدید علوم اعصاب و رابطه ی بین خشم با ساختار مغز
خشم،  صفتی است که در افراد متمایل به ناامیدی و عصبانیت در پاسخ به بسیاری از موقعیت ها دیده می شود.

یک مطالعه ی جدید که بر اساس تصویربرداری عصبی انجام  شده است و  در مجله ی  Clinical Psychological Science به چاپ رسیده است، بینش جدیدی را در مورد ارتباط بین خشم و ساختار عملکردی شبکه های مغز ارائه می دهد. تحقیقات جدید مجموعه‌ای از نواحی مغز را کشف کرده که با تغییراتی در نوع خشم فرد مرتبط هستند.

به گفته ی جاستین مینو کیم، نویسنده ی این مطالعه، استادیار دانشگاه سونگ کیونکوان و مدیر علوم اعصاب عاطفی انسان (HumAN)، «خشم،  صفتی است که در افراد متمایل به ناامیدی و عصبانیت در پاسخ به بسیاری از موقعیت ها دیده می شود. برای مثال، وقتی شخصی مسیر رانندگی شما را ناگهان قطع می‌کند، اگر چه این یک تجربه خوشایند برای همه است ، اما انواع زیادی از پاسخ‌های احتمالی از طرف شما ممکن است. برخی از افراد احتمال دارد اجازه دهند که آن خودرو سر بخورد و با خیال راحت به رانندگی ادامه دهد، در حالی که برخی دیگر تحمل نمی کنند و با فریاد زدن بر سر آنها، نزدیک کردن خودروی  خود به آنها یا سایر اقدامات بی احتیاطی دیگر، تلافی می کنند. به طور معمول، افرادی که به این شیوه ی پرخاشگرانه واکنش نشان می دهند، نسبت به افرادی که این گونه واکنش نشان نمی دهند، دارای درجه ی بیشتری از خشم هستند. جای تعجب نیست که خشم در درجات شدیدتر با پرخاشگری و خشونت بیشتری همراه است ».

پیش از این، مطالعات متعددی ارتباطات عصبی دخیل در صفت خشم را بررسی کرده اند. اما این تحقیقات به دلیل حجم نمونه ی کم و تمرکز بر مناطق خاص مغز محدود شده بودند.

کیم و همکارانش از مجموعه ی بزرگ داده های fMRI برای انجام مطالعه اتصالات عملکردی استفاده کردند. این مطالعه به محققان اجازه داد تا الگوهای اتصالی مرتبط با خشم را در کل مغز کشف کنند. آنها دریافتند که سطوح بالاتر خشم در فرد با ارتباط بیش از حد بین سه ناحیه مغز او مرتبط است ; ارتباط بین “ناحیه حرکتی مکمل چپ، ناحیه حرکتی مکمل سمت راست و قطب جلوی جانبی راست” با شبکه ی حسی – حرکتی او .

این مطالعه دارای چندین نقطه قوت است، از جمله حجم بزرگ نمونه ی مورد مطالعه و تنوع قومیتی تحت بررسی. اما، مانند هر مطالعه ی دیگری، محدودیت هایی نیز دارد که در آینده با بررسی های بیشتر برطرف خواهد شد.

لینک کوتاه : https://news.radiotoranj.com/?p=4245
  • نویسنده : شقایق
  • منبع : psypost
  • 77 بازدید
       
Optimized with PageSpeed Ninja