پخش زنده رادیو ترنج کانادا

 
                       
3
AstraZeneca

تایید اولین داروی انتی بادی Covid-19 توسط FDA

  • کد خبر : 5940
  • 09 دسامبر 2021 - 9:28
تایید اولین داروی انتی بادی Covid-19 توسط FDA
داروی انتی بادی AstraZeneca که توسط FDA امریکا ، تایید شده است برای “پیشگیری طولانی مدت” و نه دوره کوتاه ،در برابر این عفونت است ‌و بهمین دلیل این دارو نسبت به دیگر داروها متمایز شناخته شده است .

روز چهارشنبه ۸ دسامبر ۲۰۲۱ ، مقامات بهداشت فدرال به داوری جدید انتی بادی Covid-19 برای اشخاصی که نسبت به واکسنهای موجود علیه Covid-19 دارای حساسیت، آلرژی و دیگر مشکلات جسمانی می باشند، مجوز دادند.این اشخاص شامل “بیماران سرطانی، دریافت کنندگان عضو ،مصرف کنندگان داروهای بیماری آرتریت روماتوئید” بر اساس بررسی تای کارشناسان بهداشت،حدود دو تا سه درصد از جمعیت ایالات متحده در این دسته از افراد قرار دارند .

بیش از ۲۴ ماه است که برای درمان عفونت های Covid-19 ، داروهای انتی بادی نوعی درمان استاندارد تشخیص داده شده اند. اما داروی انتی بادی AstraZeneca که توسط FDA امریکا ، تایید شده است برای “پیشگیری طولانی مدت” و نه دوره کوتاه ،در برابر این عفونت است ‌و بهمین دلیل این دارو نسبت به دیگر داروها متمایز شناخته شده است .

سه آنتی بادی درمانی دیگر توسط FDA از Regeneron، Eli Lilly و GlaxoSmithKline مجوز دریافت کرده و صد ها هزار دوز آنها توسط دولت ایالت متحده خریداری شده است . داروهای ذکر شده از طریق IV یا تزریقی مورد استفاده قرار می گیرند.

اطلاعات بيشتر در لينك مرجع زير :

FDA approves 1st COVID-19 antibody drug intended for long-term prevention – National | Globalnews.ca

لینک کوتاه : https://news.radiotoranj.com/?p=5940
  • نویسنده : گلناز
  • منبع : Global News
  • 75 بازدید