پخش زنده رادیو ترنج کانادا

 
                     
0
مدیرعامل آمازون ، ثروتمندترین فرد جهان

ایلان ماسک هم به دارایی ۲۳۰ میلیارد دلار رسید!

  • کد خبر : 4077
  • 16 اکتبر 2021 - 23:36
ایلان ماسک هم به دارایی ۲۳۰ میلیارد دلار رسید!
مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس نه تنها در حال حاضر ثروتمندترین فرد جهان است ، بلکه در حال حاضر به اندازه ی مجموع ثروت بیل گیتس و وارن بافت ، دارایی مالی دارد.

ایلان ماسک در رتبه بندی میلیاردرهای جهان صدر نشین شد. مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس نه تنها در حال حاضر ثروتمندترین فرد جهان است ، بلکه در حال حاضر به اندازه ی مجموع ثروت بیل گیتس و وارن بافت ، دارایی مالی دارد.
بر اساس “شاخص میلیاردرها” (Billionaires Index)که بلومبرگ تدوین کرده است ، دارایی خالص این مرد ۵۰ ساله از صبح روز جمعه به مبلغ ۲۳۰ میلیارد دلار رسید. در حال حاضر، بیل گیتس با ۱۳۰ میلیارد دلار در رتبه چهارم و وارن بافت با ۱۰۲ میلیارد دلار ثروت دررتبه ی دهم قرار دارند.
ماسک ابتدا با پشت سر گذاشتن جف بزوس ، مدیرعامل آمازون ، ثروتمندترین فرد جهان با دارایی خالص ۱۸۵ میلیارد دلار شد. بزوس از سال ۲۰۱۷ این عنوان را در اختیار داشت.
لازم به ذکر است که اگر این کمک های بشردوستانه ی بیل گیتس و وارن بافت نبود، این دو نفر در رتبه بندی ثروت، به ماسک نزدیکتر بودند. گیس و بافت، در طول سالها ی گذشته، ده ها میلیارد دلار به امور خیریه اهدا کرده اند ، در حالی که ماسک به دلیل عدم بخشش ثروت عظیم خود مورد انتقاد وسیعی قرار گرفته بود.
در واکنش به این نقدها، ماسک گفته بود ترجیح می دهد هنگام واگذاری پول ناشناس باقی بماند. اما امسال ، ماسک متعهد شد ۱۵۰ میلیون دلار – از جمله ۱۰۰ میلیون دلار جایزه ی مسابقه ی “حذف کربن” – را اهدا کند ؛ رقمی که بسیار بزرگتر از همه کمک های خیریه قبلی او است.

لینک کوتاه : https://news.radiotoranj.com/?p=4077
  • نویسنده : شقایق
  • منبع : CNBC
  • 97 بازدید