پخش زنده رادیو ترنج کانادا

 
                     
1
استان BC

اکنون یا هرگز! فشار دولت بریتیش کلمبیا برای برگزاري جام جهانی فوتبال ۲۰۲۶ ونکوور.

  • کد خبر : 4313
  • 21 اکتبر 2021 - 20:32
اکنون یا هرگز! فشار دولت بریتیش کلمبیا برای برگزاري جام جهانی فوتبال ۲۰۲۶ ونکوور.
ونکوور نسبت به سایر شهرهای میزبان سهم بیشتری از مزایای مسابقات جام جهانی فوتبال 2026 خواهد داشت.

اگر قرار باشد ونکوور به یکی از شهرهای میزبان جام جهانی فوتبال ۲۰۲۶ تبدیل شود، دولت استانی بریتیش کلمبیا باید تلاش های خود را برای در نظر گرفتن این فرصت در هفته های آینده افزایش دهد.
فیفا نیمه اول تورهای خود در شهرهای بالقوه میزبان آمريكا را در اواخر ماه گذشته تکمیل کرد و از شهرهای قسمت شرقی آمريكا
آتلانتا، بالتیمور، بوستون، نیویورک سیتی/نیوجرسی، میامی، نشویل، اورلاندو، فیلادلفیا و واشنگتن دی سی بازدید کرد.

نیمه دوم این تور که شهرهای بخش غربی كشور آمريكا را پوشش می دهد امروز آغاز می شود و شامل سینسیناتی، دالاس، دنور، هیوستون، کانزاس سیتی، سانفرانسیسکو، سیاتل و مونتری در مکزیک در ۱ نوامبر به پایان می رسد.

فیفا در بیانیه‌ای به Daily Hive Offside می‌گوید که باقی‌مانده شهرهای پیشنهادی آمريكا و مکزیک و شهرهای کانادا تا پایان نوامبر مورد بازدید قرار خواهند گرفت.

شهر لس آنجلس بنظر ميرسد كه از لیست تورهای شهرهای بخش غربی حذف شده است، اما انتظار می رود با توجه به استادیوم بزرگ تازه ساخته شده با امکانات رفاهی، این شهر جزو شهرهایی باشد که ماه آینده فيفا باید از آن بازدید کرد.
شهرهايي که احتمالاً برای كشور مکزیک جهت میزبانی بازيها مورد بازدید قرار خواهند گرفت، مکزیکو سیتی و گوادالاخارا هستند.

دولت استانی کبک در ژوئیه ۲۰۲۱ اعلام کرد که حمایت خود را از شهر مونترال براي ميزباني بازيها قطع کرده است،
در آن زمان، کبک دلیل خود را برای خروج از اين مناقصه، هزینه مالی بالا براي شهرداری و استان اعلام کرد.

قبل از همه‌گیری، دولت کبک متعهد شده بود که حداقل ۲۵۰ میلیون دلار برای ایجاد سقف جمع شونده جدید برای استادیوم المپیک هزینه کند. با توجه به تلفات مالی این بیماری كرونا، اکنون این تردید وجود دارد که بتوام چنین سرمایه گذاریي برای سال ۲۰۲۶ انجام شود، و این دلیل اصلی خروج کبک است.

از آن سو سرمایه‌گذاری‌های کمتری برای BMO Field برای زمین تورنتو پیشنهاد شده است. در آپريل گذشته، رئیس باشگاه تورنتو، بیل منینگ، گفت که فیفا بازخورد مطلوبی در مورد برنامه خود برای افزایش ظرفیت استادیوم از ۳۰۰۰۰ به ۴۶۰۰۰ صندلی ارائه کرده است.

استادیوم های جام جهانی باید حداقل ۴۰۰۰۰ صندلی داشته باشند، که یک استاندارد BMO Field در حال حاضر می تواند انجام دهد. در حال حاضر ظرفیت دائمی ۳۰۰۰۰ صندلی به همراه کمک هزینه های موجود برای گسترش موقت به ۴۰۰۰۰ صندلی برای رویدادهای ویژه دارد. هنوز مشخص نشده است که آیا این افزایش به ۴۶۰۰۰ صندلی موقت است یا دائمی، اما آنها به دیگر پیشرفت‌های عمده‌ای که قبل از همه‌گیری در محل برگزاری برگزار شده بود، اضافه می‌کنند. همچنین مشخص نیست که بودجه این ارتقاها چگونه تامین می شود.

استادیوم ادمونتون ۶۰۰۰۰ صندلی دارد، اما استانداردهای مهمان نوازی و رفاهی آن در مقایسه با سایر مکان‌هایی که فیفا در نظر گرفته است، بسيار پايين تر است.

این منجر به استادیوم ۵۴۵۰۰ نفری BC Place ونکوور می شود که پس از بازسازی کامل آن در یک دهه پیش به عنوان استادیوم شاخص در کانادا در نظر گرفته شد – و پس از نقش کلیدی اش در جام جهانی زنان ۲۰۱۵، از جمله قهرمانی ان تيم ، آن را به مکانی ثابت برای فوتبال در سطح جهانی تبدیل کرد و براي امادگي مسابقات جام جهاني ٢٠٢٦ ، سرمایه گذاری نسبتاً كمتري جهت چمن طبیعی مورد نیاز است.

به غير از مزایای استادیوم، ونکوور دارای زیرساخت های گردشگری، مهمان نوازی و حمل و نقل فراوان برای حمایت از جام جهانی و هجوم بازدیدکنندگان آن است.

گنجاندن هر دو ونکوور و سیاتل می تواند یک خوشه مشترک برای مرحله گروهی مسابقات ایجاد کند.

نمونه هایی از احتمالات خوشه ای مرحله گروهی مشابه می تواند بین لس آنجلس و سانفرانسیسکو، بین تورنتو و شهرهای میزبان شمال شرقی امريكا، بین هیوستون، دالاس، و کانزاس سیتی، بین آتلانتا و اورلاندو، و بین شهرهای میزبان مکزیک باشد.

دولت استانی بریتیش کلمبیا اکنون توپ و میدان را در دست دارد که آیا ونکوور یکی از ده ها یا چند شهر میزبان آمریکای شمالی برای بازيهاي جام جهاني فوتبال ٢٠٢٦ خواهد بود یا خیر.

در حالی که برخی از بحث ها در مورد نقش بالقوه ونکوور بر روی تعداد مسابقات اختصاص داده شده متمرکز شده است، این موضوع هنوز مطرح است و قابل مذاکره است. اغلب فراموش می شود که استادیوم BC Place نیز میزبان مسابقات مقدماتی متعددی در آستانه جام جهانی خواهد بود. همچنین در طول مدت تورنمنت یک ماهه، یک فستیوال عمومی هواداران، مشابه جشنواره‌های Live City در بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۰، برگزار می‌شود.

همچنین پیشنهادات قبلی وجود داشت مبنی بر اینکه استادیوم BC Place می‌تواند محل برگزاری یکی از سه مراسم افتتاحیه و مسابقه همزمان باشد – یکی برای هر کشور میزبان – و اینکه مرکز همایش ونکوور می‌تواند میزبان قرعه‌کشی جام جهانی فوتبال باشد. ولي با همه اين توضيحات بنظر ميرسد اينبار ونکوور نسبت به سایر شهرهای میزبان سهم بیشتری از مزایای جام جهانی خواهد داشت.

لینک کوتاه : https://news.radiotoranj.com/?p=4313
  • نویسنده : گلناز تقوی
  • منبع : dailyhive
  • 321 بازدید
       
Optimized with PageSpeed Ninja