پخش زنده رادیو ترنج کانادا

 
                     
0
سیل و رانش زمین

اتحاد بی نظیر مردم استان بریتیش کلمبیا در وضعیت اضطراری

  • کد خبر : 5454
  • 18 نوامبر 2021 - 14:13
اتحاد بی نظیر مردم استان بریتیش کلمبیا در وضعیت اضطراری
داوطلبان و امدادگران ,مواد غذایی مانند بلغور جو دوسر، پرتقال و بارهای گرانولا را خریدند و بسته‌بندی کردند و آنها را از طریق خدمات هوایی لندن به جامعه ارسال کردند.

همبستگی و اتحاد بی نظیر مردم باعث غلبه بر وضعیت اضطراری ناشی از سیل و رانش زمین در استان بریتیش کلمبیا خواهد شد .

پس از بارش بی وقفه  باران در سواحل جنوبی بریتیش کلمبیا در آخر هفته که منجر به سیل تاریخی، رانش زمین و ویرانی شد ، این استان روز چهارشنبه وضعیت فوق العاده اعلام کرد.

با وجود این، ساکنین بریتیش کلمبیادر چند روز گذشته کمک های بزرگی ارایه کردند و برای غریبه‌ها غذا، آب، مکانی برای اقامت و استراحت فراهم کردند.
رزماری تامسون، مدیر موسیقی ارکستر سمفونیکokanagen و مدیر هنری اپرای kelowna،از کسانی است که از روز از یکشنبه در Hope در بریتیش کلمبیا گیر افتاده است.

تامسون می‌گوید او و پسرش یکشنبه شب را در ون خودگذراندندو در نهایت یکی از افراد محلی آنها را به همراه چند نفر دیگر به خانهء خود برد.
او می‌گوید: «مردم در همه جا برای کمک آماده بودند.

در مقطعی، شهرداری هوپ، که کمی بیش از ۶۱۰۰ نفر جمعیت دارد، با تلاش بسیاری از گروه‌های اجتماعی و داوطلبان ،میزبان حدود ۱۱۰۰ مسافر سرگردان بود.
Baljit Lally که عضو یکی از این گروه ها است، گفت که او و سایر داوطلبان پس از دیدن یک پست فیس بوکی از یک کامیون دار سرگردان در خارج از Hope برای کمک به آنجا رفتند.
داوطلبان و امدادگران ,مواد غذایی مانند بلغور جو دوسر، پرتقال و بارهای گرانولا را خریدند و بسته‌بندی کردند و آنها را از طریق خدمات هوایی لندن به جامعه ارسال کردند.
این خط هوایی همچنین داروهای ضروری را برای مسافران سرگردان ارسال کرده است.

Dylan Thomas رئیس شرکت هواپیمایی و مدیر عملیات، گفت: «ما می‌دانیم که کامیون‌داران نمی‌توانند بارهای خود را ترک کنند، آنها در کامیون‌های خود می‌خوابند، بنابراین هر کاری که می‌توانیم برای کمک انجام می‌دهیم.»

استقبال گرم از طرف افراد محلی در Skawahlook
نزدیک به ۱۰۰ راننده غذا، لباس گرم و مکانی برای استراحت را در Ruby Creek پیدا کردند ، که درهای خود را به روی رانندگان سرگردان در امتداد بزرگراه ۷ بین Agassiz و Hope باز کرده بودند.
شارون یانگ، مدیر عامل Skawahlook First Nation در Ruby Creek، گفت که جامعه او طرح اضطراری خود را به اجرا درآورده است.
یانگ گفت که مسافران می‌توانستند وارد شوند و قهوه، چای بخورند و از حمام‌های یک ساختمان اجتماعی استفاده کنند که به لطف یک ژنراتور هنوز برق داشت. لوازم اضطراری مانند پتو، بالش و غذا توزیع شد.
یانگ گفت: «مردم بسیار سپاسگزار بودند که توانستند از اتومبیل خود پیاده شوند، به مکانی گرم بروند.
یانگ گفت کمک به یکدیگر چیزی است که جامعه به آن نیاز دارد.
“افرادی که سرگردان هستند بخشی از جامعه و همچنین بخشی از خانواده شده اند… این یک تجربه استثنایی در یک موقعیت واقعا وحشتناک بود.

 

اطلاعات بيشتر در لينك مرجع زير :

Extraordinary kindness and community help British Columbians navigate historic floods | CBC News

لینک کوتاه : https://news.radiotoranj.com/?p=5454
  • نویسنده : شهلا
  • منبع : CBC News
  • 73 بازدید
       
Optimized with PageSpeed Ninja