پخش زنده رادیو ترنج کانادا

   
VANCOUVER Canada TORONTO Canada                  
0
کانادا

مشكلات بي خوابي ناشي از بيماري كوويد ١٩ و قرص هاي خواب آور

  • کد خبر : 3562
  • 23 سپتامبر 2021 - 13:03
مشكلات بي خوابي ناشي از بيماري كوويد ١٩ و قرص هاي خواب آور
"هرچه بیشتر داروها مصرف شود ، مشکل شدیدتر می شود."

در حقیقت ، استفاده از قرص های خواب آور در طول دوره همه گیری ۲۰ درصد افزایش یافته است, و در حالی که ممکن است دارو در ابتدا مفید به نظر برسد ، ولی استفاده طولانی مدت می تواند بر حافظه و تعادل تأثیر بگذارد و منجر به وابستگی شود – بنابراین شما حق دارید کمی نگران باشید.

دیوید گاردنر ، داروساز ، استاد گروه روانپزشکی در دانشگاه دالاهو و سرپرست یک آزمایشگاه بزرگ که هدف آن کمک به خواب بهتر سالمندان است میگوید:
«قرصهای خواب آور شامل :داروهای ضد افسردگی ،آرام بخش،داروهای ضد پریشانی ،آنتی هیستامین ومحصولات بهداشتی طبیعی» میباشندکه اغلب برای درمان بیخوابی و کمک به داشتن یک خواب بهتر تجویز می شوند. او‌میگوید :«هر چه بیشتر داروها مصرف شود ،مشکل شدیدتر میشود»
برخی از افراد ممکن است به امید داشتن یک خواب خوب شبانه به حشیش و الکل روی آورند.

همه این انتخابات می توانند باعث کاهش سرعت فعالیت مغز شده ،وشما در ابتدا احساس آرامش کنید ولی با گذشت زمان احساس آرام بخشی کمتر شده و حتی باعث ایجاد وابستگی جسمی و روانی میگردد.او پیشنهاد می کند :که بنزودیازپین ها به ویژه مشکل ساز هستند و ممکن است علائم ترک مانند لرزش ، حالت تهوع و بی خوابی را هنگام قطع درمان ایجاد کنند ، اگرچه این امر در مورد همه داروها و موادی که آرام بخش هستند و به ایجاد یا حفظ خواب کمک می کنند ، صدق می کند.

گاردنر می گوید: “هرچه بیشتر داروها مصرف شود ، مشکل شدیدتر می شود.”
بهترین راه حل :
بهترین راه برای داشتن یک خواب خوب ، ایجاد یک روال سالم است. کارشناسان توصیه می کنند؛که برنامه خواب و بیداری ثابت را رعایت کنید ، شبها از خوردن غذای سنگین دوری کنید ، تلویزیون تماشا کنید و حداقل چند ساعت قبل از خواب از تلفن خود استفاده کنید. عادات بد و خوردن نامنظم نیز می تواند مشکل را تشدید کند ، بنابراین برای خواب بهتر رژیم غذایی خود را درست کنید.

بعد از ساعت ۳ بعدازظهر هیچ نوع کافینی رو مصرف نکنید ، سعی کنید در یک محیط تاریک و خنک بخوابید .

امیدواریم با این تغییرات در شیوه زندگی به تکنیک های آرامش که باعث بهبود خواب شما می شود ، برسید.

لینک کوتاه : https://news.radiotoranj.com/?p=3562
  • نویسنده : مريم محمدي
  • منبع : Canada Health Advice
  • 23 بازدید
       
Optimized with PageSpeed Ninja